Wiadomości

Kara śmierci za korupcję

PEKIN – Chen Sixi, jeden z najważniejszych chińskich legislatorów powiedział, że Chiny nigdy nie rozważały zniesienia kary śmierci dla osób winnych korupcji. Wypowiedź chińskiego prawnika ma związek z pracami nad poprawkami do chińskiego Kodeksu Karnego.

Chen Sixi, członek Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych przekazał tą informację podczas rozmowy z internautami.

Chen poinformował internautów, że przestępstwa mające związek z korupcją poważnie naruszają interesy Chin i ich obywateli, a rząd w Pekinie nieustannie zwraca szczególną uwagę na wykrywanie i surowe karanie tego typu przestępstw.

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

1 thought on “Kara śmierci za korupcję”

  1. Dlaczego kara śmierci ?! Przecież to taka okropna, nie szanująca godności człowieka kara. Powinna zostać zakazana w wykonywaniu.
    I nigdy jej nie powinno być !!!
    … bo żadna kara śmierci nie jest ludzka… zabijając przez ukamienowanie,na krześle elektrycznym, w komorze gazowej, przez zastrzelenie, rozstrzelanie, powieszenie. Przecież Ci ludzie też czują. Mają uczucia.
    Dodam, że taniej jest żywić więźnia do końca życia niż wykonać wyrok śmierci, a raczej bestialską zbrodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close