Wiadomości

Konferencja ONZ w Tianjin na temat klimatu

TIANJIN – Xie Zenhua, najważniejszy chiński negocjator do spraw klimatycznych oświadczył, że dobrowolne wysiłki jego kraju związane z pracami nad wpływem działalności człowieka na zmiany klimatu i środowiska, opierające się o własne zasoby ludzkie i finansowe, jak również o własne technologie mogą być jedynie oceniane przez „nieinwazyjne” konsultacje i analizy międzynarodowe. Wtrącanie się krajów trzecich do sposobów realizowania przez Chiny planów mających na celu redukcję niekorzystnego wpływu rozwijającej się dynamicznie gospodarki jest naruszeniem suwerenności. Ch.R.L. zaznaczył Xie.

Chiny stały się w zeszłym roku sygnatariuszem Porozumienia Kopenhaskiego zgadzając się na ocenę własnych poczynań w zakresie wpływu na klimat poprzez dobrowolne  międzynarodowe konsultacje i analizy. Xie oświadczył, że propozycje wprowadzenia w Chinach ocen mierzalnych, weryfikowalnych i raportowanych za
co najmniej niemądre.

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close