Wiadomości

Błękitna Maska na ratunek!

Superbohaterowie istnieją! Poniżej prezentujemy zdjęcia, które udało się zrobić chińskiej superbohaterce odzianej w obcisły trykot i pelerynę, kryjącej twarz pod błękitną maską, która od jakiegoś czasu niesie pomoc licznym pekińskim bezdomnym.
 
Podczas gdy stereotypowy amerykański heros to z reguły napakowany samiec o szczęce jak lodołamacz, w Pekinie o miłość i sprawiedliwość walczy kobieta, która co prawda nie podniosłaby samochodu ani nie przeskoczyła budynku, ale za to ma wielkie serce.
 
Tajemnicza superbohaterka zaskarbiła sobie sympatię i podziw chińskiej opinii publicznej. Kobieta niestrudzenie przemierza ulice Pekinu i zaopatruje bezdomnych w koce, ubrania i jedzenie. Niesie pomoc zarówno w dzień, jak i w nocy, a więc jej fotografie szybko pojawiły się w sieci i momentalnie pojawiły się na mikroblogach i portalach społecznościowych.
 
hero, chiny, leszek slazyk, 1
 
Fani Błękitnej Maski próbowali dojść do prawdziwych personaliów heroiny, ale te najwyraźniej objęte są tajemnicą, ponieważ nikomu jeszcze nie udało się ustalić kim jest na co dzień. Wiadomo jedynie, że współpracuje z tajemniczym wspólnikiem, który pomaga jej zorganizować odzież i pożywienie.
 
hero, chiny, leszek slazyk, 2
 
Na jednym z mikroblogów opublikowano wypowiedź superbohaterki z pierwszego dnia służby w imię dobra. "Dzisiaj rozpoczęłam swoją działalność jako Błękitna Maska, jestem więc nieco zdenerwowana. Przygotowałam kilka płaszczy wojskowych i paczek z jedzeniem dla potrzebujących, które postaram się dostarczyć tym najbardziej potrzebującym. Jestem takim samym człowiekiem jak każdy, staram się tylko pomóc tym z nas, którzy mają najmniej szczęścia". 
 
Oto postawa godna bohatera! Fakt, że Błękitna Maska nie zatrzyma pociągu gołymi rękami, nie ma przecież  żadnego znaczenia.

Źródło: weirdchinanews, opracował: m.p.
Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close