Wiadomości

Chiny: Co to był za ślub? Za jedyne 70 milionów yuanów!

18 marca w hotelu Ritz Carlton w mieście Sanya, znanym chińskim kurorcie, odbył się ślub jakiego to miasto do tej pory jeszcze nie widziało. Budżet uroczystości zamknął się w skromnej kwocie 70 milionów yuanów (35 milionów złotych). Fundatorem "eventu" był najbogatszy obywatel prowincji Shanxi, niejaki Xing Libing, który dorobił się na węglu i nieruchomościach.

Wydawać by się mogło, że przy nawet ogromnym samozaparciu trudno wydać 35 milonów złotych na wesele. Pozornie to zadanie tak samo niewykonalne jak owo żądanie legendarnej złotej kaczki, żeby fortunę puścić wyłącznie na siebie i na swoje samolubne zachcianki. Ale nic nie stanęło na przeszkodzie chińskiemu nuworyszowi, który wydawał za mąż swoją ukochaną córkę.

Na wesele przybyli goście z różnych stron Chin specjalnie wyczarterowanymi 3 samolotami odrzutowymi. Ulokowano ich w Carlton Ritz'u, Marriott'cie oraz Hilton'ie. Bo to najdroższe hotele w Sanya. Oprócz gości w weselu, które miało raczej formę telewizyjnego show niż zabawy dla pary młodych i ich bliskich, wzięła udział cała chmara chińskich gwiazd estrady. Od pieśniarzy prezentujących pieśni patriotyczne, po najnowsze twarze postacie z chińskiego show biznesu. Panna w wianie wniosła między innymi auta Ferrari sztuk 6. Na cholerę dwojgu młodym tyle samochodów nie wiadomo. 

slub, chiny, leszek slazyk, 2

Miejsce akcji: Carlton Ritz w Sanya; telebim zapewnia gościom możliwość obekrzenia tego co się aktualnie dzieje na scenie.

slub, chiny, leszek slazyk, 3

Trzy Ferrari z wiana…

slub, chiny, leszek slazyk, 4

….i kolejne trzy sztuki

slub, chiny, leszek slazyk, 5

Miejsce spożycia atrakcyjnych potraw. Chętnych niewielu, ponieważ zamiast pałeczek na stołach znalazły się europejskie sztućce.

slub, chiny, leszek slazyk, 6

Gwiazda pop (znacznie atrakcyjniejsza od panny młodej) i balecik (również atrakcyjniejszy)

slub, chiny, leszek slazyk, 7

Konferansjerzy, lasery, animacje w 3D, pełen wypas jak mawiają…

slub, chiny, leszek slazyk, 8

Wykonawców było wielu, znacznie więcej niż na takiej Eurowizji na przykład…

slub, chiny, leszek slazyk, 9

Tatuś, świeżo nabyty zięć, córka i kum. Zdaje się, że wszyscy oni brali udział w nieco weselszych imprezkach.

Który to tatuś i jak jak doszedł do majątku, z którego może ot tak wyłożyć 70 milionów ujawnię jutro.

 

Źródło: china smack

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close