SpołeczeństwoWiadomości

Chiny „Pod kopułą” – „Under The Dome”, część 2

"Under The Dome" to film zrealizowany i wyprodukowany za własne pieniądze przez Chai Jing, niegdysiejszą gwiazdę chińskiej telewizji państwowej CCTV. Dziennikarka przez kilkanaśie miesięcy prowadziła prywatne śledztwo, a własciwie dokumentację poziomu zanieczyszczenia środowiska naturalnego na północy Chin.

Oto druga część filmu opowiadającego o tym czym właściwie jest problem skażenia środowiska naturalnego w Chinach. Powtarzające się informacje z Pekinu o smogu utrudniającym normalne życie mieszkańcom stolicy Chin przestały kogokolwiek poważniej poruszać. Opinia publiczna na świecie prywykła do tych obrazków. Tak jak i sami mieszkańcy północnych Chin. Do obrazów przedstawionych przez Chai Jing przywyknąć nie można.

 

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

4 thoughts on “Chiny „Pod kopułą” – „Under The Dome”, część 2”

  1. jak to kogo? ludzi. tych, którzy na to pozwolili, którzy na tym zyskują (na przykład kupując „chińską taniochę”…), a także tych, którym jest to dokładnie obojętne.

  2. dobra odpowiedz, szcunek, slucham Smashing Pumpkins Siamese Dream, zaczela sie pora deszczowa, odkrylem Noela Gallgahera High Flying Birs, zaye…sty album polecam

     

    mam juz 7:)

     

    1 + 6= siedem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close