Wiadomości

Fundacja Odkryj Chiny zaprasza na przegląd filmów chińskich

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chińskiej, Fundacja Odkryj Chiny i Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód zapraszają gorąco na Przegląd Filmów Chińskich, odbywający się w Warszawie, w dniach 4 kwietnia – 20 czerwca br. Przegląd objęty został patronatem honorowym Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w RP. Pokazy odbywać się będą w czwartki po południu (z wyjątkiem świąt) na ul. Marszałkowskiej 115 (wejście od Przechodniej), sala 106, I piętro. Wszystkie filmy wyświetlane będą w chińskiej wersji językowej z polskimi napisami. Wstęp wolny.

Celem przeglądu jest zaprezentowanie Państwu możliwie szerokiej gamy gatunków kina chińskiego. Będą zatem Państwo mieli okazję obejrzeć komedie, filmy obyczajowe, dokumentalne, wojenne, dramaty obyczajowe, superprodukcje z 2012 roku jak i film czarno-biały z 1948 roku, Liczymy na to, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Każdy pokaz poprzedzony jest 15-20 minutową prelekcją, wprowadzającą w tematykę i tło historyczne filmu. Zaczynamy 4 kwietnia pokazem dwóch części sagi Tai Chi. Poniżej znajdą Państwo dokładne kalendarium pokazów i krótkie notki o wszystkich prezentowanych filmach.

Szczegóły programu i opis wszystkich filmów TUTAJ.

Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close