Wiadomości

HSBC: Chiński sektor przemysłowy notuje poprawę wyników

HSBC i Markit Economics opublikowały dziś nad ranem finalne grudniowe dane PMI dla chińskiego sektora przemysłowego. Z danych tych wynika, że w sektorze tym można zaobserwować niewielką poprawę warunków. Główny chiński indeks PMI ukształtował się w grudniu na poziomie 51,5 w porównaniu do 50,5 w listopadzie 2012 roku. To najlepszy wynik of maja 2011 roku.


Komentując grudniowe dane PMI dla Chin, Hongbin Qu, główny ekonomista HSBC ds. Chin, powiedział:

 "W grudniu finalny odczyt wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego wzrósł czwarty miesiąc z rzędu, osiągając najwyższą wartość od 19 miesięcy. Było to możliwe dzięki szybszemu napływowi nowych zamówień i zakończeniu procesu opróżniania magazynów. Ten impet zostanie prawdopodobnie utrzymany w nadchodzących miesiącach wraz z nabieraniem rozpędu w obszarze budowy infrastruktury oraz stabilizacją warunków na rynku nieruchomości. W połączeniu z powtarzaną przez Pekin obietnicą kontynuacji prowzrostowej polityki w nadchodzących latach będzie to stanowiło wsparcie dla łagodnego ożywienia na poziomie 8,6% rocznie w 2013 roku mimo utrzymujących się zawirowań zewnętrznych".

 

Źródło: HSBC Bank Polska S.A.

 

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close