Wiadomości

HSBC podaje wyniki za marzec

HSBC i Markit Economics opublikowały wczoraj nad ranem najnowsze, marcowe dane PMI dla chińskiego sektora przemysłowego. Ostatecznie odczyt tego wskaźnika w minionym miesiącu ukształtował się na poziomie 51,6 w porównaniu z 50,4 w lutym. Odczyt ten wskazuje na umiarkowaną poprawę warunków w chińskim sektorze przemysłowym, która trwa nieprzerwanie od pięciu miesięcy.

Komentując marcowe dane PMI dla chińskiego sektora przemysłowego, Hongbin Qu, główny ekonomista HSBC ds. Chin, powiedział:

"Ożywienie w Chinach trwa, a jego główną siłą napędową są stopniowo poprawiającej się warunki w obszarze popytu krajowego. Spadek kosztów produkcji sugeruje skromne ożywienie popytu oraz osłabiające się presje inflacyjne. Wraz z utrzymującymi się zawirowaniami zewnętrznymi sugeruje to, że Pekin powinien utrzymywać względnie akomodacyjną politykę".

I tyle jeśli chodzi o HSBC. Chciałem jakoś pogłębić swoją wiedzę na temat sytuacji na chińskim rynku. Zagłębiłem się więc w opinie analityków opublikowane przez Wall Street Journal. I nie stałem się mądrzejszy. Ani odrobinę. Dobrze opłacani pracownicy z wierchuszki światowego imperium finansów mogą w sprawie Chin powiedzieć tyle ile górale w sprawie pogody: "Będzie dobrze, albo nie będzie". Ot i wszystko.

Źródło:  HSBC Bank Polska S.A.

Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close