Wiadomości

Importer 2.0

W XXI wieku świat stał się jakby mniejszy. Dzięki szybkim łączom internetowym dokumenty można wysyłać pocztą elektroniczną, w kolorze, z obrazkami…

Dzisiaj zdobycie oferty na wypatrzone produkty nie musi wiązać się z kosztowną i długotrwałą "wycieczką" na druga stronę świata (chociaż nie da się ukryć, że może trochę tego szkoda…). Dzisiaj wystarczy otworzyć dowolny katalog online i wpakować do "koszyka" zestaw interesujących nas produktów, zapłacić szybkim przelewem internetowym i czekać na awizację od spedytora, że nasz ładunek znajduje się właśnie w główkach portu.

No właśnie. Spedytora. Czy nie uważacie, że oferty spedytorów są niekiedy co najmniej "nieczytelne" ? Składają się z całego mnóstwa pozycji, opisanych skrótami, z których niewiele da się wywnioskować. Czy tak musi być?

Otóż nie musi.
Są oczywiście oferty, gdzie nie da się uniknąć fachowych sformułowań, wielu skrótów opisujących dodatki itp. ale większość z ofert które w chwili obecnej wysyłają spedytorzy powinna zamykać się w max 3-4 pozycjach. To dzięki temu, że przewoźnicy zaczęli swoje taryfy konstruować na zasadzie "all in", co skutecznie upraszcza proces wyliczania ceny. Niemniej jednak zawsze pozostaje kilka pytań, co do przedstawianych ofert. A to fracht wyrażony w USD, THC w EUR, a koszty lokalne w CN w ichnim Juanie. Dodatkowo dla drobnicy morskiej fracht wyrażony w tajemniczej jednostce czasoprzestrzeni – waga/miara… A czy nie da się tego uprościć? I powiedzieć po prostu ile to będzie kosztować?

Zaraz pewnie powiecie, że tak to tylko w Erze…

Otóż nie tylko ;-)
W naszym kalkulatorze wystarczy wpisać podstawowe parametry przesyłki, aby ten wyliczył obowiązującą cenę! ALL IN!! I to w polskich złotych!

Można ?? Można ;-)
Kilka przykładowych cen – wszystkie dla przesyłki o parametrach 1,2 x 0,8 x 1,0 [m] – 650 kg:

Czyż życie nie stało się prostsze?
Zapraszam do korzystania z usług seaoo.com

Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close