Motoryzacja

Premiery Shanghai Motor Show 2021, czyli nowinki z chińskiego rynku motoryzacyjnego (cz.2)

Zgodnie z zapowiedzią z piątku oto kolejne premiery Shanghai Motor Show 2021. Zebraliśmy szanghajskie premiery w porządku alfabetycznym. Piszemy o nich niewiele, bo jedno zdjęcie warte jest czasem tysiąca słów. A w przypadku wielu z tych aut podczas premierowych prezentacji nie powiedziano zbyt wiele na temat technikaliów. W końcu targi, to czas czarowania i rozbudzania emocji, które później muszą wykorzystać sprawni sprzedawcy.

A zatem:

15. Exeed Stellar concept: ten concept car ulegnie niewielkim modyfikacjom przed wprowadzeniem do produkcji. A będzie dostępny na chińskim rynku już w przyszłym roku.

 

16. Ford Escort facelift: ten model pojawił się w Chinach w 2014 roku, w 2018 poddany został pierwszemu faceliftingowi. W Szanghaju zaprezentowano najnowszą wersję, która zapewne jest zarazem ostatnią. Wiele wskazuje na to, że dzisiaj w Chinach kolejne modele aut nie są w stanie trwać dłużej (pomimo kolejnych wersji) niż 9-10 lat.

17. Ford Equator: produkt spółki joint venture z firmą JMC. SUV o długości 4.9 metra przeznaczony wyłącznie na rynek chiński. W sprzedaży w II kwartale br.

18. Ford Evos: to SUV-coupe, który ma zastąpić na rynku chińskim model Mondeo. W odróżnieniu od wcześniej wymienionych propozycji Forda, to auto elektryczne.

19. Ford Mustang Mach-E: Model zbudowany w Chongqing przez Changan-Ford ma długość 4,739 mm w porównaniu z 4,712 mm montowanym w zakładach w Cuautitlán. Rozstaw osi: 2 984 mm. Niektórzy mówią, że to koniec legendy, inni, że to nowy początek.

20. Geely GS facelift: kolejna przemiana chińskiego crossovera, który pojawił się na rynku w maju 2016 roku. Pierwszy lifting przeszedł w 2019 roku.

21. Geely Xingyue L: to SUV o długości 4,770 mm, który jest efektem działania w ramach Volvo – Geely’s Compact Modular Architecture, napędzany 2 litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem. Ciekawe, że Geely idzie drogą już skutecznie wydeptaną przez duet Chrysler/Dodge. Amerykanie na końcu tej drogi doznali spektakularnej porażki. Czy sprzedaż niemal identycznych aut pod dwiema różnymi nazwami ma sens?

22. Genesis Electrified G80: Genesis to luksusowa marka Hyundai. G80 to z kolei elektryczna limuzyna przeznaczona na rynek chiński. Dlatego też oczywistym było, że premiera tego auta odbędzie się podczas tegorocznej edycji Auto Shanghai. I odbyła się:

23. Geometry A Pro: auto ze stajni Geely. Wyższa wersja modelu A napędzana silnikiem o mocy 150 kW i 310 Nm, zasilanym energią z baterii litowej NCM523. Deklarowany maksymalny zasięg 600 km na pojedynczym pełnym ładowaniu baterii.

24. Great Wall Cannon Baja Snake: bardziej drapieżna wersja off road modelu P-Series/Cannon z podwyższonym zawieszeniem, większymi kołami i oponami.

 

 

25. Great Wall Cannon X: pick-up napędzany 3 litrowym silnikiem benzynowym V6. Auto dla każdego, kto w dużym mieście potrzebuje dużej, nieskromnej ciężarówki.

 

  1. Havla X-Dog concept: studium projektowe SUV-a pozycjonowanego w klasie powyżej Havla Big Dog.

 

27. Honda SUV e:prototype: w pełni elektryczny, przypominający bardzo najnowsze dziecko Hondy, czyli Vezel HR-V; model produkcyjny oparty na tym prototypie zostanie wprowadzony do sprzedaży w Chinach w 2022 roku.

 

28. Honda Breeze PHEV: Guangqi Honda to hybrydowy odpowiednik typu plug-in dla modelu CR-V PHEV firmy Dongfeng Honda.

29. Hongqi E-QM5: ten mierzący 5,040 mm długości sedan elektryczny o rozstawie osi 2,990 mm wyposażono w baterie o mocy 55 kWh. E-QM5jest produkcyjną wersją prototypu E111 stworzonego przez projektantów firmy Rolls Royce.

30. Hongqi L-Concept: studium projektowe trzyosobowej limuzyny elektrycznej i autonomicznej, w której wnętrzu nie ma kierownicy, ani innych urządzeń do sterowania pojazdem.

 

 

31. Hongqi S9: hybrydowy prototyp hipersamochodu, który po raz pierwszy pojawił się na targach IAA we Frankfurcie 2019, a który – wedle firmy FAW – wkrótce trafi do produkcji. Będzie produkowany we Włoszech przez firmę Silk EV. Moc 1400 koni hybrydowych.

 

 

 

Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© 2010 – 2021 www.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button