CiekawostkiWiadomości

Nine Treasures znów w Polsce

Agencja Phonolux Fresh Music z Pekinu poinformowała nas właśnie, że 21 czerwca w Warszawie, a 5 sierpnia w Kostrzynie (Woodstock) wystąpi ponownie w Polsce zespół Nine Treasures, folkowo-metalowa grupa z Mongolii Wewnętrznej z Chin.

Nine Treasures to folkowo-metalowy zespół z Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach. Czterech z pięciu członków grupy jest rdzennymi Mongołami. Wszystkie utwory napisane są w języku mongolskim i wykonywane techniką śpiewu gardłowego, który w połączeniu z metalowym uderzeniem nabiera oryginalnego, drapieżnego stylu, zaś folkowe motywy melodyczne wprowadzają nutę liryzmu i melancholii.

Spośród innych folkowych formacji na chińskiej scenie rockowej wyróżnia ich niezwykła żywiołowość i temperament, które czynią z każdego koncertu wyjątkowo spektakularne widowisko. Kwintet zawiązał się w Pekinie pod koniec 2010 r., a w maju 2012 r. wydał swój debiutancki album Arvan Ald Guulin Honshoor.

Występy w Polsce będą częścią światowej trasy Nine Treasures promującej ich najnowszą płytę Wisdom Eyes wydaną na początku tego roku.

Koncert w Warszawie odbędzie się w klubie Pogłos, 21 czerwca, o godzinie 20.00

Zapraszamy!

Więcej informacji tu: https://www.facebook.com/phonoluxeurope/

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close