Wiadomości

Parę słów o Chinach

8 marca w porannej audycji TVN CNBC miałem możliwość przekazania paru informacji na temat bieżącej sytuacji w Chinach. Mam nadzieję, że niebawem będę mógł podzielić się większą porcją wiadomości i przemyśleń na temat tego co w chwili obecnej wydarza się w ChRL. Rok 2012 jest czasem planowanych zmian na najwyższych szczeblach chińskiej władzy, ale nieoczekiwanie stał się również okresem przeróżnych turbulencji z udziałem Chin na scenie międzynarodowej.

Tymczasem w samym Państwie Środka rozpoczynają się prawdopodobnie próby zdefiniowania nowego oblicza politycznego kraju. Tematów multum.  Tym razem miałem możliwość porozmawiać – krótko niestety – o chińskich pieniądzach w paru aspektach.

 

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

5 thoughts on “Parę słów o Chinach”

  1. Bardzo przyjemnie się Pana zarówno słucha, jak i czyta. Choć do Chin mam daleko jak… do Chin, to  dzięki Pańskiemu blogowi kilka aspektów życia w tym kraju stało się dla mnie jaśniejszych. Ten blog jest również jednym z niewielu takich, w których subiektywizm autora nie wpływa na wartość treści – po prostu wiedza i doświadczenie w dobrym połączeniu. Pozdrawiam i dziękuję.

  2. Tak już w oderwaniu od wypowiedzi. Widzę czerwoną książkę na półce ;) Jakoś dwa lata temu kupiłem i od razu przeczytałem. Ciekawa lektura.

  3. @AK: Kłaniam się nisko i dziękuję za dobre słowo. Mam nadzieję, że moje kolejne publiczne występy będą miały charakter bardziej zborny. Jak również, że słowo pisane nabierze wyraźniejszych rumieńców. Bo przecież zawsze może być lepiej, nieprawdaż?

  4. @Piotr: Ciekawa, chociaż cegła jakich mało (jakich Mao :))) ). Niemniej uważam ją za lekturę podstawową przed jakąkolwiek dyskusją na temat Chin współczesnych. Wiele wyjaśnia, wiele uświadamia i pozwala wiele zrozumieć.

  5. Cegła, to fakt ale bardzo szybko się ją pochłania. To na prawdę książka, która w dużej mierze tłumaczy pewne zjawiska, sposób rozumowania, osobom, które dopiero poznają ten kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close