CiekawostkiWiadomości

Polski hit eksportowy do Chin

Polski hit eksportowy do Chin to temat pierwszego, a własciwie "zerowego" odcinka nowego projektu beta.chiny24.com pod tytułem "Okiem Ślazyka".

Realizacje video dla portali są dzisiaj oczywistą oczywistością. Większość dużych portali ma przecież już swoje telewizje (WP, Onet, etc.), swoje kanały telewizyjne mają również dzienniki, tygodniki i miesięczniki. "Oko Ślazyka" ma zaś być próbą przekazania w coraz lepszej – mam nadzieję – formie tych treści, które lepiej wybrzmią powiedziane, pokazane, niż zwyczajnie napisane. "Okiem Ślazyka" ma też być dowodem na to, że nie traktuję rzeczywistości śmiertelnie poważnie. Głównie dlatego, że na takie traktowanie zwyczajnie nie zasługuje.

Zapraszam zatem do obejrzenia Odcinka #0, czyli Rozruchowego:

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

2 thoughts on “Polski hit eksportowy do Chin”

  1. Miło się oglądało. Z pewnością łatwiej ogląda się taką "rozmowę", niż czyta dłuższy artykuł. Proponuję zmianę logo, bo jest nieco zbyt makabryczne. Może to Pan uznać za wiochę, ale proponuję stworzenie czołówki nieco bardziej zbliżonej do programów informacyjnych (chociaż mamy tutaj raczej feliotonową stylistykę). W każdym razie, dla kogoś kto nie wie kim Pan jest, może to dać odrobinkę zaufania do Pańskiej fachowości itd. Dźwięk i obraz spoko, podobało mi się ogólnie.

  2. @ Flamaester: dziękuję za uwagi. Ten projekt ma być trochę obok tego co robię w beta.chiny24.com. Chinom i informacjom dotyczącym chińskiej rzeczywistości poświęcony będzie inny, osobny projekt. Uruchomię go wtedy, kiedy nauczę się nowych narzędzi, nabiorę nowych umiejętności, jak na przykład „gęste”, szybkie wypowiadanie określonych kwestii. „Okiem Ślazyka” w zamyśle to bardziej subiektywna forma, może czasem w ogóle oderwana od Chin, dlatego też i mniej poważna, a dająca pole dla mojej właściwej ekspresji i bardzo dużej woli prowokowania. Inne oblicze.

    POZDRAWIAM!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close