Wiadomości

Roan – polski zespół rockowy podbija Chiny

To już dwa lata od czasu kiedy pisałem o zespole ROAN w związku z jego trasą koncertową po chińskich klubach. Myślałem szczerze mówiąc, że to historia jednorazowa, incydentalna. W dzisiejszej poczcie mailowej znalazłem jednak wiadomość, która mnie zelektryzowała: ROAN podbija Chiny! Niedawno nakręcili teledysk z chińskim wokalistą SHU, takim naszym Bednarkiem ;).

Oto parę słów od Ani Adamiak, menedżerki zespołu:

Teledysk został zrealizowany podczas ostatniej szóstej trasy koncertowej Zespołu ROAN "Made in China Tour 2012" w największym mieście Chin – Szanghaju.Ta polsko-chińska produkcja utrzymana w klimacie reggae powstała z połączenia przyjaźni członków zespołu z wokalistą Da Shu, jak i wzajemnych fascynacji muzyką i jej różnymi odmianami. Chiny.

Zbyszek Man, lider ROAN powiedział:

Ten singiel to nie tylko połączenie dwóch gatunków muzycznych, rocka i reggae, ale i dwóch kultur. Tytuł piosenki to „Shu”, co w języku chińskim oznacza ”drzewo”.

Jesienią teledysk będzie miał swoją premierę także w Chinach, jako jeden z utworów promujących nową płytę Zespołu ROAN. Wydawcą krążka jest Time Marszałek Group.

Ponieważ zespół zaprasza skorzystam z najbliższej okazji, żeby porozmawiać z nimi o tak niezwykłych chińskich doświadczeniach.

Kam pei, Panowie, kam pei! Chiny.

Leszek Ślazyk

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

3 thoughts on “Roan – polski zespół rockowy podbija Chiny”

  1. Panie Leszku bardzo nam miło ,
    bardzo chętnie się spotkamy !
    Pozdrawiam
    Tomasz P.

  2. Odezwijcie sie Panowie, jak bedziecie w Szanghaju, i dajcie znac, gdzie i kiedy bedziecie koncertowac, na pewno przyjdziemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close