Wiadomości

Rząd Chin ogłasza walkę z piractwem filmowym

PEKIN – Chiński rząd rozpoczął walkę z pirackim kopiowaniem i rozpowszechnianiem dwóch zeszłorocznych chińskich hitów filmowych: „Let the Bullets Fly” i „If You Are the One II”. Obydwa filmy odniosły w noworocznym sezonie filmowym wielki sukces. „Let the Bullets Fly” zarobił od 16 grudnia ponad 400 milionów juanów (59,7 miliona dolarów) a „If You Are the One II” 200 milionów juanów w czasie pięciu dni od rozpoczęcia wyświetlania filmu w chińskich kinach.Nagonkę rozpoczął w zeszły piątek organ rządowy walczący z pornografią i nielegalną dystrybucją filmów oraz Generalna Administracja Prasowa. Celem akcji jest „ochrona i usprawnienie rozwoju chińskiego przemysłu filmowego”.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy też, że akcja jest częścią półrocznej kampanii przeciwko naruszaniu praw autorskich.

Obydwa organy rządowe wywarły nacisk na odpowiednich urzędników, by przeprowadzali baczniejsze inspekcje w celu lokalizowania punktów, gdzie nielegalnie kopiuje się i rozprowadza filmy.

Źródło: Xinhua News Agency, opracował m.p.

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close