Wiadomości

Styczniowy odczyt chińskiego PMI na najwyższym poziomie od 2 lat

Z opublikowanych dziś rano danych PMI dla chińskiego sektora przemysłowego wynika, że w styczniu finalny odczyt tego wskaźnika ukształtował się na najwyższym poziomie od 2 lat. W minionym miesiącu jego wartość wzrosła do 52,3 z 51,5 w grudniu. Najnowsze dane sygnalizują poprawę warunków w chińskim sektorze przemysłowym trzeci miesiąc z rzędu.

Komentując styczniowe dane PMI dla chińskiego sektora przemysłowego, Hongbin Qu, główny ekonomista HSBC ds. Chin, powiedział:
"Wyższy styczniowy odczyt przemysłowego wskaźnika PMI wskazuje na fakt, że chińska aktywność produkcyjna nabiera pary wobec polepszających się warunków na rynku krajowym. Widzimy narastające zwiastuny utrzymania ożywienia wzrostu w nadchodzących miesiącach: stabilny wzrost inwestycji napędzany projektami infrastrukturalnymi, poprawę warunków na rynku pracy pobudzającą wydatki konsumpcyjne oraz trwający proces uzupełniania magazynów w celu zwiększenia wzrostu produkcji".

Źródło: HSBC Bank Polska S.A.

Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

1 thought on “Styczniowy odczyt chińskiego PMI na najwyższym poziomie od 2 lat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close