Home » Wiadomości

Tajfun Megi przetoczył się nad Tajwanem

Submitted by on 22-10-2010 – 22:30No Comment
Tajfun Megi przetoczył się nad Tajwanem

TAJPEJ – Huragan Megi, który spowodował śmierć 26 osób na Filipinach na początku tego tygodnia wywołał niespotykane opady deszczu na Tajwanie. W północno-wschodniej części wyspy zanotowano opady 106 centymetrów wody w ciągu jednej doby. Tajfun mija Tajwan i podąża w kierunku wybrzeży Chin kontynentalnych. Wiatr w centrum huraganu wieje z prędkością 160 kilometrów na godzinę. 

Ulewne deszcze spowodowały między innym osunięcie się skał na drogę krajową w powiecie Yilan odcinając od świata podróżnych, w tym 200 turystów z Ch.R.L. Wszyscy uwięzieni przez osuwisko skalne zostali bezpiecznie odtransportowani helikopterami do Tajpej.

Osuwisko zatrzymało na drodze około 30 samochodów, z czego 3 spadły w przepaść. Nikt z pasażerów, którzy w porę opuścili samochody, nie odniósł żadnych obrażeń. Do usunięcia skał z drogi skierowano oddziały wojska wyposażone w ciężki sprzęt budowlany.

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.


6 − cztery =