Wiadomości

Wyrok śmierci dla byłego urzędnika antykorupcyjnego

Wysoko postawiony urzędnik do walki z korupcją Wang Huayuan został skazany na karę śmierci. Sąd w prowincji Shandong wymierzył tak wysoka karę z powodu wykorzystywania przez oskarżonego swojego stanowiska do brania licznych łapówek. Między 1998 a 2009 rokiem Wand będąc inspektorem w prowincjach Guangdong i Zhejiang wyłudził ponad 7.71 milionów juanów ( 1.13 milionów USD ). Dodatkowo oskarżony nie był w stanie udokumentować posiadanych aktywów w wysokości prawie 9 milionów juanów.

Śledztwo przeciwko Wangowi rozpoczęło się w kwietniu 2009 roku. W tym samym czasie został on wyrzucony z Chińskiej Partii Komunistycznej.

Była to jedna z ośmiu spraw prowadzonych ostatnio w Chinach przeciwko wysokiemu urzędnikowi państwowemu, która dotyczyła brania łapówek na szeroką skalę.

Źródło: China Daily

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

1 thought on “Wyrok śmierci dla byłego urzędnika antykorupcyjnego”

  1. Stop karze śmierci !!! Kara śmierci to najbardziej okrutna, poniżająca godność człowieka kara. Powinna zostać ona całkowicie zniesiona. Nikt nie powinnien nikomu odbierać życia. Ta nieludzka kara – zbrodnia jest nadal wykonywana w tak dużej skali na świeci. Wiele rozwiniętych krajów jak Ameryka czy Chiny uznają ją. Nie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Close
Close