PolskaWiadomości

Young Digital Planet zdobywa Hong Kong

Gdańska firma Young Digital Planet, o której chińskim sukcesie pisaliśmy niedawno, zdobyła kolejny przyczółek na rynku ChRL. Tym razem YDP wzięła na celownik Hong Kong. Skutecznie.

Young Digital Planet dostarczy oprogramowanie do sektora edukacyjnego w Hong Kongu. Jest to efekt wygranego przetargu zorganizowanego przez rządową instytucję Hong Kong Education City Limited.

Digital Books and Media Solution (DBMS), bo taką nazwę nosi produkt stworzony przez Young Digital Planet, to zestaw narzędzi dla wydawców oraz firm mediowych zajmujących się edukacją. DBMS umożliwia kreację nowoczesnych, interaktywnych treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych, komputerów stacjonarnych, a także aplikacji dostępnych online. Oprogramowanie DBMS to sprawdzone rozwiązanie, które zostało już wcześniej wdrożone w 11 krajach całego świata, m. in. w Niemczech, Belgii, Szwecji, Holandii, Chinach i Libanie, i które dotychczas zdobyło szereg polskich i międzynarodowych nagród.

Digital Books and Media Solution stanie się oficjalną platformą publikacji elektronicznych w Hong Kongu. Do powszechnego użycia oddana zostanie 1 września 2014 roku, a już w sierpniu przewidziane jest przekazanie dostępu wydawcom w celu uzupełniania zasobów.

Young Digital Planet weźmie udział w czwartym etapie rozwoju sektora edukacyjnego w Hong Kongu. We wcześniejszych trzech etapach władze postawiły na rozwój infrastruktury edukacyjnej, baz zasobów edukacyjnych oraz banków danych. Czwarty etap, realizowany przez Young Digital Planet, skupiony będzie na rozwoju e-learningu, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich. Wszystkie materiały zostaną przygotowane w trzech językach: angielskim, kantońskim oraz mandaryńskim. Treści dedykowane są dla 800 tysięcy uczniów.

Hong Kong jest drugim azjatyckim rynkiem, na który Young Digital Planet wprowadza swój produkt. W grudniu 2013 trójmiejska firma podpisała z People's Education Press – oficjalnym rządowym wydawnictwem w Chinach – kontrakt, który swoim zasięgiem objął 250 mln chińskich uczniów. Kontrakt ten realizowany jest od początku bieżącego roku. Jego powodzenie pozwoli Young Digital Planet wprowadzić do Chin kolejne produkty gdańskiej firmy na ten największy rynek edukacyjny świata.

Źródło: MSG

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close