CiekawostkiSpołeczeństwo

Najseksowniejsza nauczycielka w Chinach

NANTONG – Zhu Songhua jest nauczycielką w Szkole Podstawowej Nr 1 w Nantong, w prowincji Jiangsu. Zhu jest zdania, że nie ma złych uczniów, są tylko źli nauczyciele, którzy nie potrafią znaleźć odpowiedniej metody dotarcia do krnąbrnych, zbuntowanych uczniów. Jeśli spotykam problematycznego ucznia, twierdzi Zhu, staram się go tak długo prowadzić, aż osiągniemy to co zamierzaliśmy. Zhu jest ostatnio najbardziej popularną nauczycielką w Chinach. Wielu internautów w chińskiej sieci zgłasza swoją ochotę powrotu do szkoły podstawowej. "Z taką nauczycielką, za nic nie zdałbym do następnej klasy" – to najczęściej powtarzane zdanie.

Zamieszanie wokół osoby Zhu, potęgowane obecnie przez chińskich internautów, którzy nadali jej tytuł najseksowniejszej nauczycielki w kraju, zaczęło się od pewnego programu telewizyjnego. Otóż we wrześniu, w Satelitarnej Telewizji Jiangsu, w programie "Mój nauczyciel jest wyjątkowy", przedstawiono Zhu Songhua, pokazano ją podczas pracy z dziećmi w szkole. Peng Yu prowadzący z nią wywiad w studio nie był w stanie ukryć zmieszania. Wkrótce chińska sieć została dosłownie zalana zdjęciami Zhu.

Ponieważ w Chinach nie wydaje się pism takich jak "Playboy" nie należy obawiać się skandalu z nauczycielką w roli głównej.

Tagi
Pokaż więcej

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Powiązane artykuły

18 thoughts on “Najseksowniejsza nauczycielka w Chinach”

 1. No no niczego sobie :) Ja bym się pewnie zatrzymał na pierwszej klasie i już w niej pozostał :)

 2. A dlaczego w Chinach nie wydaje się „pism takich jak ‚Playboy'” ?

 3. No ok, ale z czego ta cenzura wynika, tak po prostu, czy jakieś sczytniejsze cele jak dbanie o moralność narodu, czy może chińczycy najzwyczajniej w świecie nie lubią sobie popatrzeć na ładne panie ?

 4. Dlatego jest cenzura zeby chinczyków nie pobudzać bo i tak jest to kraj przeludniony więc nienależy dolewać oliwy do ognia….

 5. Ciekawe, ma bardzo dziewczęcą urodę, w Polsce też nie brakuje takich filigranowych pan :)

 6. A ja jestem dziewczyna i mnie się bardzo podoba, szczególnie jej twarz i oczy, coś maja w sobie takiego ze ekhm

 7. no kurcze naprawde sliczna laleczka
  faktycznie moze powodowa u młodzieży chęc pozostania w klasie przez kolejne lata

 8. W sumie nawet ładna… i po operacji plastycznej :) . Nie widzicie że jej oczy są zaskakująco szerokie? Gdzieś czytałem że teraz w chinach zabiegi mające upodobnić Chińczyka do Europejczyka są popularne. Powracając do tematu… Wymarzona nauczycielka :)

 9. Azjaci mają skośne oczy nie z tego powodu, że są szersze od europejskich ale z powodu FAŁDY MONGOLOIDALNEJ czy też MONGOLSKIEJ (jak kto lubi), która powoduje efekt spłaszczenia oczu. Usuniesz fałdę to będziesz miał takie oczy jak np. europejczycy. Cały sekret ujawniony…

  Bruce LEE

 10. @Bruce LEE sam jesteś mongołem, po cholere tu wygłaszasz swoje filozofie. Laska jest cymesik i tyle tu należy komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close