Chiny subiektywnie

Chiny: Częściej “prawdopodobnie”, niż “z całą pewnością”

👉 „Poziom chińskiej marynarki wojennej przekracza to, co sobie wyobrażaliśmy” – powiedział głównodowodzący francuską marynarką wojenną admirał Pierr Vandier podczas posiedzenia Komisji Obrony Zgromadzenia Narodowego w dniu 16 lipca 2021 roku. Posiedzenie to było podsumowaniem niemal 7 miesięcznej misji francuskiego atomowego okrętu podwodnego „Émeraude”. Co ciekawe okazuje się, że większość raportów na temat Chin – tych wojskowych i cywilnych, bazuje na domysłach, a nie na empirycznym doświadczeniu.

https://defence24.pl/poziom-chinskiej-marynarki-wojennej-przekracza-to-co-sobie-wyobrazalismy

👉 Dla mnie to znamienne. Chińska armia jest wyłącznie jednym z przejawów jakościowej zmiany następującej w Chinach. Zmiany, na którą jesteśmy coraz mniej gotowi. Bo zamiast poznawać, fascynujemy się sensacjami, których zadaniem jest zbieranie jak największej liczby kliknięć.

👉 Dziś po 17:00 w #TVN_24 BiS będę mówił o prawdziwym znaczeniu hasła: “spiritual opium”, którego agencja Xinhua użyła wobec gier komputerowych. BBC aż straciło dech z niedowierzania. A czy Wy, rodzice dzieci grających (jak moje) grubo ponad miarę, nie uważacie, że limitowany dostęp do gier nie jest dobrym rozwiązaniem?

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button