Kultura

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach” 2022

Kochasz fotografować, byłeś w Chinach lub znalazłeś chińskie inspiracje w innych krajach? Chcesz się podzielić swoimi zdjęciami i zdobyć atrakcyjne nagrody? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”.

Prace wraz z formularzem konkursowym można nadsyłać w dniach: od 29 grudnia 2022, do 16 stycznia 2023 na adres e-mail: konkursy.instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości ponad 9000 zł oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 20 stycznia 2023 w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach:

  • Człowiek w Chinach.
  • Chiński krajobraz.
  • Chińskie inspiracje.

Warunki techniczne:

Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie, przy czym w jednej kategorii można zgłosić tylko jedno zdjęcie. Aby fotografia mogła być dopuszczona do konkursu, musi zostać przesłana w formie elektronicznej w formacie pliku JPG. Rozmiar jednego pliku nie może być większy niż 3 megabajty. Obowiązujący format fotografii: pliki cyfrowe bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, długość krótszego boku nie mniejsza niż 2000 pikseli. Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być opisane w sposób wskazany w regulaminie. Fotografie zgłoszone do konkursu nie mogą być przetworzone cyfrowo, poza regulacją kontrastu, jasności oraz nasycenia obejmujących całe zdjęcie. Dopuszcza się kadrowanie, jeśli obejmie ono nie więcej niż 50% powierzchni zdjęcia.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem.

Więcej informacji: https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button