Motoryzacja

Premiery Shanghai Motor Show 2021, czyli nowinki z chińskiego rynku motoryzacyjnego (cz.3)

Zgodnie z zapowiedzią kolejne premiery tegorocznego Shanghai Motor Show. Zatem nie przeciągjąc:

  1. Hycan Z03: w chwili obecnej pod nazwą Hycan funkcjonuje na rynku jedynie model 007, ale w 2022 roku stajnia firmy ma powiększyć się zaprezentowany w Szanghaju elektryczny crossover, a także model Ar18.

 

  1. Hyundai Custo: Marka kontynuuje odbudowę swojej obecności na rynku chińskim, powiększając swoją ofertę lokalną o ten siedmiomiejscowy MPV o długości 4.950 mm, który produkowany jest wyłącznie dla klientów z Chin.

  1. Kia EV6: premiera pierwszego modelu marki opartego na elektrycznej platformie modułowej E-GMP (Electric-Global Modular Platform) opracowanej przez Hyundai Motor Group.

 

  1. Lexus ES facelift: globalna premiera tego modelu miała miejsce na targach motoryzacyjnych w Pekinie w 2018 roku. Od tamtego czasu Chiny są najważniejszym rynkiem dla tego sedana, którego w minionym roku sprzedano tu 114 943 egzemplarzy. 

 

  1. Lexus LF-Z Electrified concept: ten elektryczny SUV z niskim dachem jest zapowiedzią tego, jak pojazdy tej marki będą wyglądać w najbliższych latach.

 

 

  1. Lincoln Zephyr Reflection concept: marka nie rezygnuje z sedanów, przynajmniej w Chinach. Wersja produkcyjna nie będzie dostępna w Ameryce Północnej.

  1. Lynk & Co 02 Sport: w nowej wersji moc 2,0-litrowego silnika turbo podniesiono do 187 kW (254 KM) w porównaniu do 140 kW (190 KM) w standardowej wersji 2.0 non-S.

  1. Lynk & Co 09: największy jak dotąd model marki, rozmiarami odpowiadający Volvo XC90 drugiej generacji, dla Lynk & Co opracowano odmienne, oryginalne nadwozie.

  1. Maserati Levante facelift: zmiana wyglądu auta jest niewielka i jest pierwszą dla tego SUV-a od czasu jego wprowadzenia na rynek ponad pięć lat temu.

  1. Maserati Levante Hybrid: „hybrid” jest tu delikatnym nadużyciem semantycznym: w wersji tej napędzanej 2,0-litrowym, czterocylindrowym silnikiem turbo ISG służy doładowaniu mocy przy przyspieszaniu.

  1. Mercedes-Benz C-Class L: Daimler nie traci czasu jeśli chodzi o wprowadzenie nowej generacji modelu C do Chin. W Szanghaju miała miejsce światowa premiera tego unowocześnionego i przedłużonego sedana.

  1. Mercedes-Benz CLS-Class facelift: ta najnowsza generacja modelu CLS jest na rynku od stycznia 2018 roku, ale zmiany na chińskim rynku są tak dynamiczne, że zdecydowano się już na lifting. Niemcy zdają się wyczuwać specyfikę rynku, na którym nie wystarczy być.

  1. Mercedes-Benz EQB: siedmiomiejscowy elektryczny SUV, który będzie budowany w Chinach i na Węgrzech, a dostępny bedzie w Chinach, Europie i Ameryce Północnej.

  1. Mercedes-Benz EQS: Ten elektryczny hatchback ma 5,216 mm długości (5,265 mm w wersji US-spec), w wersji EQS 450+ jak i EQS 580 4MATIC dysponuje baterią o pojemności 107,8 kWh.

  1. MG Cyberster concept: elektryczny roadster, który według informacji producenta bedzię miał zasięg do 800 km. Jeden z najpiękniejszych modeli przedstawionych w tym roku w Szanghaju.

 

 

 

 

  1. Mitsubishi Airtrek: wiadomo, że auto w wersji produkcyjnej będzie opracowane i produkowane przed końcem 2021 roku. Ale jeśli chodzi o więcej szczegółów dotyczących tego elektrycznego SUVa Mitsubishi było w Szanghaju niezwykle powściągliwe.

  1. Modern Auto in: należąca do BAIC firma BAW wprowadzi ten pierwszy model dla swojej nowej marki na rynek w maju br. Elektryczny crossover ma 4,5 m długości i deklarowany zasięg 610 km.

 

  1. Nio ET7: auto zaprezentowane na początku 2021 roku na firmowym “Nio Day” miało w Szanghaju premierę na targach motoryzacyjnych. Auto elektryczne i autonomiczne. Ci, którzy mieli okazję przejechać się tym samochodem twierdzą, że to nowa jakość. Tesla ponoć ma mieć powody do niepokoju.

  1. Nissan X-Trail: auto w tej wersji dostępne jest w Ameryce Północnej jako Rogue najnowszej generacji już od zeszłego roku, więc prawdę mówiąc to nie jest światowy debiut, nawet jeśli Nissan informuje, że tak jest.

 

  1. Ora Lightning Cat: ten prototyp stosunkowo niewielkiego auta elektrycznego w swojej pełnej zakrzywionych linii sylwetce zdradza inspiracje bryłą Porsche 911, ale widać tu i nieco Panamery.

 

 

  1. Ora Punk Cat: elektryczny samochód bez wątpienia przypominający sylwetkę „garbusa” (pytano nawet VW czy podejmie kroki prawne), ale to auto pomyślane – w przeciwieństwie do pierwowzoru – jako pojazd z wyższej półki. No i czterodrzwiowy.

 

 

 

 

  1. Roewe Ei5 facelift: samochód dostępny w Chinach od 2017 roku – nadszedł czas liftingu tego elektrycznego wozu. Baterie – bez zmian – o pojemności 52,5 kWh.

  1. Roewe Jing concept: elektryczny crossover coupe, grillem inspirowany fiszbinami wieloryba. Ten dość zaskakujący związek został również podkreślony w reklamie, która poniżej.

Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© 2010 – 2021 www.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button