EdukacjaNaukaWiadomości

Sztuczna inteligencja przedmiotem obowiązkowym w szkołach podstawowych

Sztuczna inteligencja (AI) stanie się podstawowym i obowiązkowym przedmiotem w szkołach podstawowych i średnich w prowincji Zhejiang, ogłosiły w czwartek władze na konferencji Digital Education 2023.

Technologia informacyjna stała się niedawno dyscypliną obowiązkową w ramach egzaminu gaokao, krajowego egzaminu wstępnego na studia, będącego odpowiednikiem naszej matury. Dlatego też władze oświatowe prowincji Zhejiang uznały, że wprowadzenie kursów AI w szkołach podstawowych i średnich pomoże uczniom przygotować się właściwie do przyszłych studiów.

W zeszłym roku prowincja Zhejiang zaproponowała promowanie głębokiej integracji wiedzy o sztucznej inteligencji z programami nauczania w okresie obowiązkowej edukacji uczniów (od 6 do 18 roku życia) i budowanie systemu edukacji AI w szkołach podstawowych i średnich.

Miasto Wenzhou rozpoczęło popularyzację kursów AI w szkołach podstawowych i średnich w całym mieście. Zgodnie z miejskim planem rozwoju tego przedmiotu, do końca tego roku 700 szkół będzie realizować pilotażowy kurs edukacji AI, a 60 szkół stanie się ośrodkami demonstracyjnymi (wzorcowymi) w zakresie edukacji AI.

Do 2025 roku w Wenzhou będzie działać łącznie 1000 szkół o profilu pilotażowym i 100 szkół wzorcowych jeśli chodzi o kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie znajomości sztucznej inteligencji. Władze edukacyjne miasta zapowiedziały, że będą finansować w podlegających sobie szkołach podstawowych i średnich zarówno same kursy sztucznej inteligencji, jak i specjalistyczne laboratoria pozwalające na prowadzenie zajęć praktycznych.

Redakcja: Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© Chiny: Fakty, Wydarzenia, Opinie – www.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button