Wiadomości

1 osoba zmarła 42 w szpitalu po zjedzeniu makaronu

CHENGDU – Jedna osoba zmarła a 42 musiały zostać poddane hospitalizacji wskutek zatrucia pokarmowego w jednym z hoteli w Chengdu, prowincja Seczuan. Życie wszystkich hospitalizowanych osób nie jest zagrożone, zostaną zwolnione do domów przed końcem bieżącego tygodnia.

Wśród ofiar zatrucia jest 33 turystów, 8 pracowników hotelu oraz 1 dziecko.

Tuż po zjedzeniu śniadania w Pearl Garden Hotel goście hotelowi poczuli nudności, doznali torsji, drgawek i innych gwałtownych sensacji. Jednym z chorych był hotelowy kierowca, który zebrał wszystkie osoby, które uległy zatruciu i pomimo fatalnego samopoczucia dowiózł je hotelowym autobusem do szpitala. Ta szybka reakcja prawdopodobnie uratowała większości zatrutych osób życie. Jedyną ofiarą stała się mieszkanka prowincji Guangdong, której serce zatrzymało się zanim autobus dojechał do szpitala. Personel medyczny, który zajął się kobietą nie był już w stanie jej pomóc.

Testy laboratoryjne służb sanitarnych wykazały, ze zjedzony przez ofiary makaron został skażony azotanami. Odpowiednie władze rozpoczęły śledztwo, aby wyjaśnić w jaki sposób toksyczna substancja znalazła się w pożywieniu.

Hotel został tymczasowo zamknięty.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button