Wiadomości

100 000 Chińczyków rocznie zostaje katolikami

PEKIN – W ciągu ostatnich 6 lat ponad 100 000 obywateli ChRL rocznie deklaruje przejście na katolicyzm – informuje raport zaaprobowany prze 8 Kongres Katolików Chińskich. Z raportu można dowiedzieć się między innymi, że w chwili obecnej ponad 6 milionów osób deklaruje swoją przynależność do kościoła katolickiego.

Kongres Katolików Chińskich, który odbywał się właśnie w Pekinie zakończy się wyborem nowych przywódców kościoła.

Kongres przyjął raport przygotowany przez Stowarzyszenie Patriotyczne oraz Konferencję Biskupów Kościoła Katolickiego w Chinach, w którym przedstawiono wyniki pracy tych ciał w ciągu ostatnich 6 lat.

Zgodnie z tym raportem w Chinach konsekrowano 25 biskupów od roku 2004, a w całych Chinach wybudowano niemal 300 nowych kościołów. Dzisiaj w Chinach działa w sumie 6300 świątyń katolickich.

Chiny mają wszystko swoje. Swoja nagrodę pokojową. Swój kościół katolicki.

Kongres Katolików Chińskich nie podał kto w Chinach pełni funkcję papieża. Nie wiadomo czy jest nim Hu Jintao, Wen Jiabao, czy może na to stanowisko  delegowano mniej znacznego członka KPCh.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button