Wiadomości

100 000 Chińczyków rocznie zostaje katolikami

PEKIN – W ciągu ostatnich 6 lat ponad 100 000 obywateli ChRL rocznie deklaruje przejście na katolicyzm – informuje raport zaaprobowany prze 8 Kongres Katolików Chińskich. Z raportu można dowiedzieć się między innymi, że w chwili obecnej ponad 6 milionów osób deklaruje swoją przynależność do kościoła katolickiego.

Kongres Katolików Chińskich, który odbywał się właśnie w Pekinie zakończy się wyborem nowych przywódców kościoła.

Kongres przyjął raport przygotowany przez Stowarzyszenie Patriotyczne oraz Konferencję Biskupów Kościoła Katolickiego w Chinach, w którym przedstawiono wyniki pracy tych ciał w ciągu ostatnich 6 lat.

Zgodnie z tym raportem w Chinach konsekrowano 25 biskupów od roku 2004, a w całych Chinach wybudowano niemal 300 nowych kościołów. Dzisiaj w Chinach działa w sumie 6300 świątyń katolickich.

Chiny mają wszystko swoje. Swoja nagrodę pokojową. Swój kościół katolicki.

Kongres Katolików Chińskich nie podał kto w Chinach pełni funkcję papieża. Nie wiadomo czy jest nim Hu Jintao, Wen Jiabao, czy może na to stanowisko  delegowano mniej znacznego członka KPCh.

.
Show More

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button