Wiadomości

Mango w Chinach

MEDIOLAN – Mango, hiszpański detalista odzieżowy zamierza otworzyć w  Chinach w roku 2011 co najmniej 220 nowych sklepów. Będzie to pierwszy krok tej firmy do trzykrotnego zwiększenia sprzedaży w Chinach w najbliższych 3 latach, w porównaniu z bieżącym rokiem. Isak Halfon, dyrektor rozwoju sieci sprzedaży prognozuje, że obecne inwestycje spowodują, że rynek chiński będzie generował 10% przychodów firmy w roku 2013. Dzisiaj jest to zaledwie 3%.

Gospodarka chińska powiększyła się 90-krotnie w ostatnich 30 latach, wabiąc takich wielkich detalistów jak Wal-Mart Stores Inc, Carrefour SA czy Inditex SA’s Zara. Mango, którego odzież reklamowana jest na przykład przez Scarlett Johansson, otworzyło swój pierwszy sklep w Chinach w 2002 roku, po czym utworzyło centrum dystrybucji w Szanghaju w 2006 roku, co pomogło wesprzeć ekspansję marki na chińskim rynku odzieżowym.

Mango otworzyło swój pierwszy sklep w Barcelonie w 1984 roku. Dzisiaj posiada 1600 sklepów na całym świecie. 45% odzieży sprzedawanych w tej sieci produkowane jest w Chinach. Przychody Mango w roku 2009 wyniosłu 1,48 miliarda euro.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button