Wiadomości

137 zniszczonych aut w 52 wypadkach

CHENGDU – 9 osób zostało rannych a 137 samochodów zostało zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku 52 stłuczek, zderzeń i karamboli, które miały miejsce na tym samym odcinku drogi w niecałe 2 godziny w okolicach miasta Chengdu.Nagłe pojawienie się gęstej mgły uważane jest za główną przyczynę serii wypadków samochodowych, do których doszło na autostradzie w pobliżu Chengdu w prowincji Seczuan.

Policjant Han Tao powiedział agencji Xinhua, że pracuje w policji drogowej 8 lat, ale nigdy nie miał okazji widzieć aż tak dużej liczby wypadków samochodowych w tak krótkim czasie, z udziałem tak dużej ilości pojazdów.

Ruch kołowy pomiędzy Wenjiachang a Shuangliu, odcinkiem obwodnicy Chengdu został zupełnie sparaliżowany po pojawieniu się mgły około 8:40 rano. Widoczność została ograniczona do zaledwie 5 metrów, a w tych warunkach natychmiast doszło do serii wypadków będących wynikiem braku rozwagi kierujących pojazdami.

Jezdnia na dużym odcinku została pokryta w krótkim czasie tłuczonym szkłem oraz częściami samochodów.Ruch przywrócono tuż przed południem.

Wielu kierowców, których auta wzięły udział w kolizjach obarcza odpowiedzialnością administrację autostrady. W przypadku gęstej mgły wjazd na autostrady powinien zostać zamknięty. Tym razem, pomimo nadzwyczaj niekorzystnych warunków wszystkie bramy wjazdowe pozostały otwarte, a kierowcy wkrótce wpadali w pułapkę.

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button