Wiadomości

Konferencja naukowa: Chiny od wojny domowej do supermocarstwa.

Sekcja Chińska  Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów na konferencję naukową Od wojny domowej do supermocarstwa. Chiny w latach 1949-2013. Historia – Kultura – Gospodarka. Konferencja odbędzie się 23 maja 2013 roku w Instytucie Historii UJ na ulicy Gołębiej 13 w Krakowie.

Napoleonowi Bonaparte przypisuje się słowa, że Chiny to olbrzym, który śpi, lecz gdy się obudzi, wstrząśnie światem. Celem naszej konferencji jest zbadanie rozwoju Państwa Środka od czasu wojny domowej do zdobycia znaczącej pozycji na polityczno-gospodarczej arenie międzynarodowej. Interdyscyplinarny charakter konferencji ma nie tylko pomóc we wszechstronnym i wyczerpującym przedstawieniu tematu, ale także w zainteresowaniu chińskim fenomenem studentów i doktorantów rozmaitych kierunków, takich jak historia, sinologia, kulturoznawstwo, ekonomia, stosunki międzynarodowe i inne.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.facebook.com/events/536413613068495/?fref=ts.

Zgłoszenia na konferencję oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres konferencjachiny.dkn@gmail.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button