Wiadomości

26 ofiar wybuchu w kopalni

MIANCHI – Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych wybuchu gazu w kopalni Suzhuang  w prowincji Henan wzrosła do 26.

Zgodnie z nowymi informacjami lokalnego biura ratownictwa górniczego w momencie eksplozji pod ziemią przebywa lo więcej górników niż wynikało z wcześniejszego raportu przekazanego przez kierownictwo kopalni.

Tylko 20 ocalałych górników wydobyto do tej pory na powierzchnię. Ratownicy wentylują podziemne chodniki, aby usunąć stamtąd toksyczne gazy. Tylko po usunięciu gazów mogą rozpocząć poszukiwania zaginionych górników. Kopalnia Suzhuang należy do państwowego przedsiębiorstwa Yi Ma Coal Industry Group, które jest zdolne do wydobycia 150,000 ton węgla rocznie. Wedle informacji rzecznika grupy, przedsiębiorstwo jest w trakcie reformowania i reorganizacji. Kopalnia, w której doszło do wybuchu nie powinna pracować w czasie reorganizacji.

Yi Ma Coal Industry Group posiada kopalnie w 5 chińskich prowincjach i zatrudnia ponad 50 000 pracowników. Zgodnie z informacją firmy jest ona obecnie warta 15,7 miliarda yuanów (około 8 miliardów złotych).

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button