Wiadomości

Uratowano 29 górników

WEIYUAN – Wszyscy górnicy, którzy wpadli w pułapkę pod ziemią w kopalni Batian Coal Mine w prowincji Seczuan zostali uratowani. Dzisiaj rano, przy pomocy ratowników górniczych wydostał się na powierzchnię ostatni z uwięzionych pod ziemią od niedzieli górników.

W niedzielę podczas prac wydobywczych w kopalni Batian doszło do gwałtownego zalania korytarza kopalnianego. W miejscu tym pracowało 35 górników, z których 6 udało się uciec, natomiast pozostałych 29 zostało odciętych przez wodę. Służby ratownicze miały możliwość odpompowywania wody z zalewanego pokładu. Dzięki temu uwięzieni pod ziemią przetrwali. Woda sięgała im do szyi. Po kilkunastu godzinach dramatu do zalanego korytarza dostali się odpowiednio wyposażeni ratownicy, którzy kolejno wyprowadzili wszystkich na powierzchnię. Żaden z górników ani ratowników nie odniósł obrażeń. Pomimo to wszyscy uratowani zostali skierowani na badania i obserwację do lokalnego szpitala.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button