Wiadomości

Wielka Iluminacja

SHANGHAI – Słynny szwajcarski artysta i performer Gerry Hofstetter przygotował specjalną iluminację świetlną takich obiektów jak most Lupu oraz bulwar Bund w Szanghaju dla uświetnienia 60 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Chinami a Chińską Republiką Ludową.

„Szwajcarska Noc Kolorów”trwać będzie od poniedziałku do środy. Gerry Hofstetter zainspirowany pięknem i symboliką mostu Lupu, drugiego na świecie pod względem wielkości stalowego mostu wiszącego o długości 550 metrów, zamienił konstrukcję w gigantyczny ekran, na którym wyświetla symbole kojarzące się zarówno z kulturą Wschodu jak i Zachodu.

We wtorek i środę Gerry Hofstetter będzie prezentował swoje iluminacje na znacznie większych „płótnach” czyli na elewacjach Swatch Art Peace Hotel i Fairmont Peace Hotel we wtorek oraz Pudong Development Bank w środę.

„Światło symbolizuje nadzieję i przyszłość” – mówi artysta. „Jestem niezwykle dumny kreując artystyczne świetlne feerie dla uczczenia tak niezwykłego momentu w historii relacji pomiędzy Chinami a Szwajcarią. Czuję się zaszczycony faktem, że mój debiut w Chinach ma związek z tak doniosłą chwilą.”

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button