Wiadomości

4 letnia dziewczynka porwana i zamordowana

SZANGHAJ – 4 letnia dziewczynka porwana w zeszłą sobotę została zamordowana. Jej ciało znaleziono w walizce ukrytej pod łóżkiem w pokoju jednego z szanghajskich hoteli.

3 mężczyzn: 2 w wieku lat 20 oraz 1 w wieku lat 16, zostało aresztowanych wczoraj po tym jak w jednym z szanghajskich hoteli odkryto ciało porwanej kilka dni temu dziewczynki. Dziewczynka, córka małżeństwa będącego właścicielami hotelu w dystrykcie Songjiang, który zaczął znakomicie prosperować w czasie trwania wystawy Expo 2010, została porwana dla okupu. Rodzice, od których zażądano 700 000 yuanów (350 000 złotych) wezwali natychmiast na pomoc policję. W rezultacie poszukiwań policja natknęła się w jednym z hoteli na 16 latka, w którego walizce wsuniętej pod łóżko znaleziono ciało porwanego dziecka. Porywacze zakleili 4 letniej Zhuo buzię taśmą klejącą, później udusili, a ciało ukryli w walizce z zamiarem pozbycia się go po otrzymaniu okupu.

Rodzice dziewczynki znali porywaczy. Wszyscy oni pracowali w salonie gier, na ostatnim piętrze budynku, w którym znajduje się należący do nich hotel.
Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button