Wiadomości

400 osób zatrutych podczas przyjęcia weselnego

CHENGDU – Chiński odpowiednik inspekcji sanitarnej nakazał lokalnym służbom sanitarnym przeprowadzenie śledztwa w sprawie zatrucia pokarmowego prawie 400 osób podczas przyjęcia weselnego w prowincji Seczuan.

To już drugi tego typu przypadek na terenie prowincji Seczuan w październiku. 396 osób trafiło do szpitala w następstwie zatrucia pokarmowego, do którego doszło podczas przyjęcia weselnego w restauracji Qinheyuan w miejscowości Chongyang, 40 kilometrów od stolicy prowincji Seczuan, Chengdu.

123 osoby musiały pozostać w lokalnych w szpitalach na obserwacji, z tej liczby 71 zostało poddanych dłuższemu leczeniu. Żadnej z osób przebywających w szpitalu nie zagraża niebezpieczeństwo twierdzi wydział zdrowia prowincji Seczuan.

Prowincjonalny urząd do spraw kontroli żywności i leków opublikował okólnik, w którym nakazuje szczegółowe zbadanie przyczyn zatrucia tak dużej ilości gości restauracji, warunków przygotowywania jedzenia w tejże restauracji oraz przestrzegania przez właścicieli i pracowników tej restauracji przepisów dotyczących higieny w pracy.

Badania laboratoryjne próbek jedzenia podanego weselnikom wykonane przez służby sanitarne Chengdu wykazały, że przyczyną masowego zatrucia mogły być niedogotowane żółwie i kraby podane podczas przyjęcia.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button