Wiadomości

Eksplozja w kawiarence internetowej

GUIYANG – Co najmniej 6 osób zginęło a 34 zostały ranne w wyniku eksplozji, która miała miejsce w kawiarence internetowej w południowo-zachodniej prowincji Guizhou, poinformowała lokalna policja.

Do eksplozji doszło o godzinie 22:30 w kafejce internetowej w centrum miasta Kaili w Autonomicznej Prefekturze Miao-Dong Qiandongnan potwierdziło miejscowe biuro bezpieczeństwa publicznego. Na miejsce eksplozji przybyły ekipy straży pożarnej i policji, które zajęły się ratowaniem rannych, którzy zostali natychmiast przetransportowani do okolicznych szpitali.

Świadkowie przekazali, że wybuch zamienił kawiarenkę internetową w kompletną ruinę, z okien sąsiadujących z kawiarenką budynków wypadły wszystkie szyby.

Nieznane są przyczyny eksplozji. Ekipy ratunkowe wciąż przeszukują ruiny w poszukiwaniu ewentualnych ofiar, których dokładna liczba ciągle nie jest znana.

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button