Wiadomości

Aresztowano podejrzanych o zabicie czteroosobowej rodziny

Policja schwytała trzech mężczyzn zaledwie 40 godzin po dokonaniu przez nich morderstwa czworga osób w prowincji Jiangsu. Sprawcy napadli na rodzinę Jiang w celu rabunkowym, z domu ofiar zabrali ponad 300,000 juanów.

Zabity został Jiang Wang, właściciel małej firmy prywatnej, jego żona, córka i zięć. Jego sześcioletnia wnuczka przeżyła, bo żona zamknęła ją w sypialni, kiedy podejrzani wtargnęli do domu.

Policja została zawiadomiona o zaginięciu rodziny 29 stycznia. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli przy życiu tylko wnuczkę, a w całym domu były ślady krwi.

Wnuczka mówi, że babcia zamknęła ją w sypialni i zakluczyła drzwi. Nie wie, co działo się później.

30 stycznia policja znalazła podejrzanych w Nanjing, stolicy prowincji Jiangsu. Zatrzymali się w hotelu niedaleko dworca głównego. Zatrzymani mieli przy sobie ponad 300,000 juanów, które zrabowali rodzinie Jiang.

Sprawcy zeznali, że zdecydowali się obrabować Jianga ponieważ wiedzieli, że był bogaty. Po wtargnięciu do domu związali wszystkich członków rodziny poza Wangiem, któremu kazali powiedzieć, gdzie trzyma pieniądze, po czym kazali mu pójść do kuchni po szklankę wody.

Wang zaatakował trzech mężczyzn kuchennym nożem raniąc jednego z nich imieniem Tang. Wang natychmiast został zabity, a w kilka chwil później reszta jego rodziny, nie licząc wnuczki, która przez cały czas zamknięta była w sypialni. Mężczyźni zabrali pieniądze i odjechali samochodem. Ciała ofiar wrzucili do rzeki.

m.p.

Źródło: Shanghai Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button