Wiadomości

Artykuł w “Caijing” o tajemniczej Li Wei

PEKIN – “Caijing”, niezależny pekiński magazyn biznesowy, zamieścił niedawno artykuł o tajemniczej kobiecie imieniem Li Wei, która jest w posiadaniu informacji o skorumpowanych wysokich urzędnikach państwowych.

Li wykorzystała swój związek z byłym szefem firmy tytoniowej, aby zbliżyć się do wysoko postawionych urzędników w Yunnan, Guangdong, Pekinie i Qingdao oraz by zapewnić sobie protekcję wyświadczając im różnego rodzaju przysługi, tworząc w ten sposób rozległą i skomplikowaną sieć wpływów, która zapewniała jej władzę i potężne zyski.

W artykule czytamy, że wielu urzędników, którzy przebywają teraz w jednym z pekińskich więzień (jest wśród nich były zarządca Li Jiating, były zastępca burmistrza Pekinu Liu Zhihua, były sędzia Ludowego Sądu Najwyższego Huang Songyou oraz były zastępca kierownika China Development Bank Wang Yi), było związanych z Li Wei różnorakimi nielegalnymi układami i zobowiązaniami.

Artykuł wspomina także o dwóch anonimowych wysoko postawionych urzędnikach państwowych, którzy wspierali Li Wei . Zastanawia fakt, iż nie podano ich nazwisk, ponieważ z reguły oznacza to w Chinach, że mowa o najwyżej postawionych osobach w państwie.

m.p.

Źródło: China Digital Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button