Wiadomości

Boże Narodzenie w Chinach

PEKIN – Boże Narodzenie staje się z roku na rok coraz popularniejszym świętem w Chinach. Szczególnie w tym roku przypadające na i tak wolny od pracy weekend stają się dla Chińczyków dodatkowym powodem do świętowania i sposobnością do wydawania pieniędzy na wszelkiego rodzaju rozrywki.

Główne media chińskie pełne są opisów świąt, zwyczajów, felietonów obcokrajowców spędzających święta w Chinach ze swymi chińskimi małżonkami. Można zobaczyć również całe mnóstwo wesołych zdjęć z różnych miejsc w Chinach gdzie mają miejsce rozmaite quazi-świąteczne “eventy”: od kąpieli chińskich “morsów” w mroźnych nurtach rzeki w mikołajkowych czapkach, po tańce gości z wielu krajów w strojach bożonarodzeniowych gdzieś tam w Pekinie.

Cytując dialog ze słynnego filmu Stanisława Barei mamy niewątpliwie do czynienia z narodzinami nowej świeckiej tradycji. Boże Narodzenie dotarło do Chin i spotkało się tam z ogromnym zainteresowaniem. Prezentami, obywatelem Santa Claus oraz choinką strojoną.

….

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button