Wiadomości

Brutalny atak na autostradzie w Guangxi

Policja z południowochińskiego regionu autonomicznego Guangxi Zhuang zatrzymała dwóch napastników, którzy próbowali staranować bramkę punktu kontrolnego na tamtejszej autostradzie, po czym zaatakowali nożami pracowników punktu kontrolnego.

Pracownicy punktu zostali zaatakowani podczas wykonywania swoich obowiązków, czyli kiedy próbowali pobrać od kierowcy i pasażera mini busa opłatę za korzystanie z drogi. Kierowca i pasażer odmówili uiszczenia opłaty, po czym próbowali przełamać barierkę szlabanu otwieranego z wnętrza kiosku kasjera. Kiedy próba sforsowania bariery nie powiodła się kierowca i pasażer mini busa wysiedli z samochodu i trzymając w ręce noże ruszyli ku pracownikom punktu kontrolnego, którzy próbowali nie dopuścić do zniszczenia szlabanu. Podczas krótkiej bójki napastnicy pchnęli nożami 4 osoby, z których 1 zmarła w wyniku odniesionych ran, 3  pozostałe trafiły do szpitala. Stan rannych jest stabilny, życiu ich nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawcy bezpośrednio po ataku porzucili samochód i próbowali ucieczki, ale niebawem zatrzymała ich policja.

Trwa śledztwo w sprawie.

 

Źródło: China.org

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button