Wiadomości

Chongqing: od 42 lat pija benzynę. Dla zdrowotności.


Jakiś czas temu obiegła Polskę smutno-śmieszna wiadomość o zdesperowanym amatorze procentów, który włamywał się do kutrów w Ustce i wysysał spirytus z pokładowych busoli. Wszystkim tym, którzy poczuli się zszokowani tym wyczynem, pragniemy przedstawić Chena Dajuna, rolnika z Chongqing, który od 42 lat regularnie popija… benzynę.

Chen ma 71 lat i mieszka w gminie Shuijiang w okręgu municypalnym Chongqing. Dziennikarzom China Daily powiedział, że od kiedy skończył 29 lat pije 3,5 litra benzyny miesięcznie, ponieważ, jak twierdzi, łagodzi ona bóle w klatce piersiowej i kaszel.

Chen choruje od 1969 roku. Początkowo zażywał zapisywane mu przez lekarzy leki, ale kuracja nie odniosła efektu. Efekt natomiast przyniosło kilka łyków paliwa, w które Chen do dziś zaopatruje się na pobliskiej stacji benzynowej.

Amator bogatego w oktany raczej niż w procenty trunku twierdzi, że przez 42 lata wypił 1,5 hektolitra benzyny. Jego żona, Yuan Huibi, mówi, że próbowała przekonać męża wraz z trzema synami, by skończył ze swoim uzależnieniem, ale prośby i groźby nie odniosły skutku. Chen wyprowadził się w domu i zamieszkał samotnie na farmie, gdzie nikt nie próbuje go na siłę zmieniać.

Feng Fu, lekarz z Chongqing Medical University powiedział, że na przestrzeni lat Chen prawdopodobnie rozwinął odporność na trującą substancję. "W przeciwnym razie od dawna by już nie żył", dodaje.

chiny benzyna2

Feng twierdzi, że benzyna charakteryzuje się pewnymi właściwościami znieczulającymi, ale nie leczy przyczyny bólu pacjenta. Sam zainteresowany mówi jednak, że czuje się świetnie i pić benzyny nie przestanie.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button