Wiadomości

Chińskie strony antykorupcyjne zostaną zamknięte

INTERNET – Chińskie strony internetowe zajmujące się ujawnianiem przypadków łapownictwa wśród urzędników państwowych, lekarzy, prawników zostaną prawdopodobnie zamknięte ponieważ nie posiadają odpowiednich licencji państwowych poinformował wczoraj dziennik Nanfang Daily.

Spontanicznie zakładane internetowe strony pozwalające chińskim internautom dzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wymuszania na nich lub płacenia przez nich łapówek przeżywały ostatnio ogromny rozkwit i budziły wielkie zainteresowanie wśród użytkowników chińskiej sieci. Strony te, których doliczono się co najmniej 8 do dnia dzisiejszego, zostały zainspirowane przez funkcjonujący w Indiach portal www.ipaidbribe.com (jazapłaciłemłapówkę.com).

Większość tych stron, jak również forów internetowych poruszających temat łapownictwa w Chinach funkcjonuje bez wymaganych w Państwie Środka licencji. Wiąże się to oczywiście z obawą administratorów i założycieli tych stron przed sankcjami ze strony władz. Jeden z założycieli stron ujawniających urzędników przyjmujących łapówki, który odmówił chińskim dziennikarzom podania swojego nazwiska, stwierdził, że nikt z uczestników tej akcji internetowej nie wystąpił o rejestrację strony, czy forum, ponieważ procedura rejestracyjna wymaga podania prawdziwego imienia i nazwiska oraz innych danych personalnych. Ujawnienie danych naraża aktywistów internetowych na zemstę urzędników, których łapownictwo zostaje ujawnione.

W dniu dzisiejszym link do strony www.ibribery.com przedstawiającej poświadczone przypadki przyjmowania łapówek przez chińskich urzędników przestał działać.

Źródło China Daily (!!!)

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button