Wiadomości

Chiny: 65-latek mieszka w domku na drzewie

Każdy mężczyzna, chłopięciem będąc, marzył o domku na drzewie. Pewien rolnik z Quanzhou w prowincji Fujian chłopięciem nie jest już od co najmniej 50 lat, ale swoje marzenie postanowił zrealizować, choć głównie ze względów praktycznych.

65-letni Su Yuanren zamieszkał w zbudowanym przez siebie domku na drzewie, ponieważ, jak twierdzi, "woli życie na świeżym powietrzu". Jego żona mówi, że przeniósł się tam, aby wygodniej mu było doglądać ich czterech krów.

Domek znajduje się na wysokości dwóch metrów nad ziemią i wchodzi się do niego po drabinie. Uwite przez Su gniazdko ma cztery metry długości i niecałe dwa szerokości i wysokości. Podtrzymują je cztery najgrubsze konary drzewa.

w domku na drzewie, chiny, leszek slazyk, 4

Można by się spodziewać, że panują tam spartańskie warunki i że Su spędza swoje dni jak asceta, rozmyślając o naturze wszechrzeczy, nucąc mantry i od czasu do czasu rzucając okiem na krówki. Nic bardziej mylnego. W domku znajduje się telewizor, radio, zegar, wiatrak, moskitiera i lodówka. Su powiedział, że zdarza mu się nawet zapraszać gości na wódkę.

w domku na drzewie, chiny, leszek slazyk, 3

Su mówi, że pomimo obfitych opadów deszczu i silnych wiatrów żyje mu się na drzewie zupełnie dobrze i nie planuje zmieniać trybu życia. Nas zastanawia, jak mu się układa z żoną i czy rzeczone krowy nie są tylko pretekstem?

w domku na drzewie, chiny, leszek slazyk, 2

 

Źródło: weirdasianews, opracował: M.P.Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button