Wiadomości

Chiny: 72 super bogatych zmarło przedwcześnie

Od roku 2003 aż 72 chińskich miliarderów z Chin kontynentalnych zmarło przedwczesną śmiercią, podał wydawany w Changchun magazyn "New Culture News".

Redakcja magazynu doszła do takich wniosków po przeprowadzeniu analizy doniesień dotyczących śmierci chińskich miliarderów publikowanych w Chinach w ostatnich 8 latach.

Z pośród 72 miliarderów 15 zostało zamordowanych, 17 popełniło samobójstwo, 7 zginęło w wypadkach, 14 zostało straconych, 19 zmarło w wyniku chorób i problemów natury zdrowotnej.

Jak z powyższego zestawienia widać, pieniądze szczęścia nie dają. Posiadanie wielomiliardowych sum na koncie okazuje się niezwykle niebezpieczne. Pomimo to w kolejce do miejsca wśród chińskich miliarderów czeka spora grupa obywateli ChRL. Według danych zebranych przez GroupM Knowledge w roku 2010 w Chinach mieszkało około 60 000 osób, z których każda zebrała na kontach bankowych co najmniej 100 milionów yuanów.

 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button