Wiadomości

Chiny popierają politykę samowystarczalności żywieniowej

PEKIN – Chiński wicepremier Hui Liangyu powiedział podczas spotkania z Dacianem Ciolosem, Komisarzem Europejskim ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że Chiny poprą politykę samowystarczalności żywieniowej.

Hui powiedział, że jednym z głównych celów chińskiego rządu jest doprowadzenie do pełnej samowystarczalności Chin jeśli chodzi o produkcję żywności, po czym dodał, że w razie potrzeby Chiny gotowe są podzielić się zapasami z innymi państwami.

Hui zachęcał do przyjęcia podobnej polityki przez inne państwa oraz o podjęcie działań mających na celu utworzenie zapasów żywności w państwach całego świata.

Hui powiedział także, że bardzo sobie ceni daleko posuniętą współpracę na linii Europa-Chiny, przede wszystkim w kwestiach żywieniowych, które stały się “istotnym elementem strategicznego partnerstwa pomiędzy wschodem a zachodem”.

Ciolos powiedział, że Komisja Europejska ma na celu pogłębienie wielowymiarowej współpracy gospodarczej z Chinami oraz że przychyli się do polityki gromadzenia zapasów żywności.

Komisarz stał na czele 30-osobowej delegacji złożonej z najwyżej postawionych europejskich urzędników zajmujących się produkcją żywności, a spotkanie miało na celu pogłębienie współpracy w kwestii polityki żywieniowej.

Źródło: The Global Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button