Wiadomości

Chiny sfinansują projekty inwestycyjne w Tunezji

PEKIN – Chiny wyraziły chęć sfinansowania tunezyjskich projektów inwestycyjnych, za co otrzymają od władz tego kraju zadośćuczynienie w postaci udostępnienia chińskim inwestorom lepszej jakości placówek, potwierdził w zeszły czwartek zastępca Ministra Gospodarki Fu Ziying.

Fu, który stoi na czele delegacji złożonej z chińskich biznesmenów oraz przedstawicieli sektora bankowego, spotkał się w miniony czwartek z tunezyjskim Ministrem Gospodarki i Turystyki Mehdim Houasem.

Dwaj oficjele przeprowadzili rozmowę podczas której poruszono tematy takie jak finansowanie chińsko-afrykańskich mechanizmów partnerskich, w skład których wchodzi budowa luksusowego kompleksu turystycznego, oraz wdrożenia polityki wolnocłowej na urządzenia elektroniczne przeznaczone na rynki europejskie.

Fu wręczył władzom Tunezji oficjalne zaproszenie do współpracy w ramach arabsko-chińskiego forum gospodarczego, którego spotkanie odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.

Chińsko-afrykański mechanizm partnerski uruchomiony został w 2006 roku. W jego ramach realizuje się np. specjalny program kredytowy dla 49 afrykańskich państw.

 

Źródło: The Global Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button