Wiadomości

Chiny: Święta się zaczęły, co tu się napinać…?

Chiny biznesowo zamarły na kilka dni. Zaczął się tzw. "Złoty Tydzień", czyli tygodniowa laba. Powody laby są dwa. Pierwszy to rocznica powstania ChRL. Drugi to Święto Środka Jesieni, które – jak to zwykle w przypadku tradycyjnych świąt chińskich – ma związek z kalendarzem księżycowym. Przypada 15 dnia 8 miesiąca księżycowego. Na nocnym niebie widoczna jest tego dnia pełnia, na chińskich stołach pojawiają się zaś księżycowe ciasteczka, którymi obdarowuje każdy każdego.

Oczywiście czas laby nie oznacza, że w Chinach nie dzieje się zupełnie nic. No ale ileż można pisać o samych poważnych i ważkich sprawach? Szczególnie w momencie kiedy nasi ulubieni czytelnicy z Chin podrzucają aktualia zupełnie niepoważne. I tak dzięki K.K. dowiedzieliśmy się, że w dniu rocznicy proklamowania ChRL ruszyły w Nantongu krajowe targi motoryzacyjne. Złośliwcy stwierdzili, że ostatnimi czasy organizatorzy targów samochodowych w Chinach starają się wymyślić spektakularne widowiska z udziałem atrakcyjnych dziewcząt, które pozwolą odwrócić uwagę od prezentowanych aut. Głównie dlatego, że auta chińskie są do d…. Ale oczywiście mamy do czynienia ze złośliwymi opiniami niezwykle złośliwych osobników. Nie wiem, czy K.K. jest osobnikiem złośliwym, natomiast zwrócił uwagę naszą na event mający miejsce podczas inauguracji wystawy motoryzacyjnej w Nantongu. Widowiskiem tym był artystyczny występ dwóch niewiast na rurce:

napinac, chiny, leszek slazyk 1

napinac, chiny, leszek slazyk 2

napinac, chiny, leszek slazyk 3

Bez wątpienia można stwierdzić, że organizatorzy targów w Nantongu wykazali się myśleniem innowacyjnym. Do tej pory eventy na tego typu targach koncentrowały się na kobiecych piersiach. W pruderyjnych Chinach Ludowych golizna jest fe, dlatego też jej publiczne ujawnienie budzi co najmniej niezdrowe emocje. Dla stonowania reakcji rozemocjonowanej publiki na targach motoryzacyjnych w Chengdu modelce ubranej w bluzeczkę z siateczki zaklejono sutki plastrem. Nie będzie sutek pluł na w twarz…

napinac, chiny, leszek slazyk 4

napinac, chiny, leszek slazyk 5

Na targach międzynarodowych w Pekinie (też takich z autami) niczego nie zaklejano. Tutaj wystąpiła w roli odwracacza uwagi chińska starletka Gan Lulu, która generalnie słynie z posiadania biustu. Ten zaś stanowi jakieś 95% budulca tejże osobowości internetowo-celebryckiej, czy jak to tam zwać. Pojawienie się Lulu na wystawie samochodów spowodowało, że auta poszły w odstawkę, a publiczność obojga płci skupiła swe wysiłki na obfotografowywaniu uosobienia bohaterki pieśni zespołu Bielizna, przedstawianej krótko: "Ona ma cyce…." (cover piosenki B.Marleya "I shot the sheriff")

napinac, chiny, leszek slazyk 6

napinac, chiny, leszek slazyk 7

Na targach samochodowych w Zhengzhou z kolei organizatorzy wpadli na pomysł publicznej prezentacji body painting. Lokalny artysta smarował farbami lokalną, anonimową modelkę po organizmie w toplessie. Tu jednak zaklejano. Z pewnością zaklejanie plastrami sutków (nie wiem o co chodzi z sutkami, one mają w sobie coś bardziej lubieżnego niż piersi jako takie? czy męskie sutki też powinno się zaklejać? no w końcu jak równość to równość do diaska!) skomplikowało artyście zadanie. Jakże tu dobrać farby do tak różnych materiałów jak ludzka skóra i jakiś plaster-flaster wodoodporny? Ale jak widać pan malarz dał radę.

napinac, chiny, leszek slazyk 8

napinac, chiny, leszek slazyk 9

 

Źródło: A lot of.

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button