Wiadomości

Chiny: Sztuczne gotowane jajka

YANTAI – W prowincji Shandong doszło do kolejnego odkrycia w serii niepokojących wydarzeń dotyczących jakości żywności spożywanej na co dzień przez mieszkańców ChRL. Tym razem jeden z klientów dużej sieci sprzedającej artykuły spożywcze odkrył sztuczne kurze jaja.

Jajka kurze, gęsie i kacze zawsze były w Chinach wielkim przysmakiem. Gotuje się je na dziesiątki sposobów, smaży, jak również trzyma w krowiej kupie tak długo, aż zamienią się w półprzezroczystą czarną galaretkę. Co kraj to obyczaj. W dużych chińskich supermarketach sprzedawane są zazwyczaj jaja kurze surowe lub gotowane. Pewien amator gotowanych kurzych jaj odkrył, że jajka które kupił są podejrzanie doskonałe. Po dokonaniu skrupulatnych oględzin doszedł do wniosku, że mogą być sztuczne. Sprawę zgłosił do chińskiego odpowiednika polskiego Sanepidu. Tu stwierdzono ostatecznie, że klient miał rację. Jajka wyprodukowano z chemikaliów przemysłowych oraz barwników i dodatków smakowych stosowanych w produkcji żywności. Koszt takiego jajka to 0,10 yuana, gdy cena jajka naturalnego to "aż" 0,5 yuana.


Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button