Wiadomości

Chiny wydadzą 1,2 miliarda yuanów na projekty nuklearne

PEKIN – Chińskie władze przeznaczą ponad 150 milionów yuanów (około 75 milionów złotych), aby zapewnić wsparcie techniczne i finansowe organom rządowym odpowiedzialnym za dbanie o bezpieczeństwo nuklearne i kontrolę poziomu napromieniowania w kraju.

Minister Ochrony Środowiska powiedział, że łączna kwota przekazanych na różnego typu projekty nuklearne środków wyniesie 1,12 miliarda yuanów oraz że pieniądze przeznaczone zostaną na realizację 61 różnych projektów.

Część tej kwoty, około 150 milionów yuanów, ma trafić w ręce organów rządowych odpowiedzialnych za monitorowanie poziomu napromieniowania w kraju oraz na pomoc techniczną dla znajdujących się w kraju placówek nuklearnych.

W zeszłym roku rząd nie przeznaczył na powyższe cele ani yuana.

Ministerstwo ma również w planach przeznaczenie 220 milionów yuanów na realizację projektów monitorowania środowiska naturalnego oraz usprawnienie wymiany informacji.

 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button