Wiadomości

Chiny: zabicie Bin Ladena “kamieniem milowym”

PEKIN – Władze Chin pogratulowały prezydentowi Barackowi Obamie zakończonej sukcesem akcji wojskowej komandosów Navy Seals w kryjówce Osamy Bin Ladena i wyraziły opinię, że śmierć tego człowieka jest "kamieniem milowym" w walce z terroryzmem.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił zeszłej niedzieli, że komandosi oddziałów specjalnych zabili Osamę Bin Ladena, terrorystę odpowiedzialnego min. za ataki na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku.

"Terroryści są wspólnym wrogiem wspólnoty międzynarodowej, Chińczycy również ucierpieli w skutek ich działań", powiedziała podczas konferencji prasowej Jiang Yu, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jiang dodała również, że Chiny zawsze sprzeciwiały się wszelkim formom terroryzmu i aktywnie uczestniczyły w jego zwalczaniu oraz, że należy teraz "podwoić wysiłki i pójść za ciosem, aby raz na zawsze zmieść terroryzm z powierzchni ziemi".

 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button