Wiadomości

Chiny zabiegają o lepsze stosunki z Niemcami

BERLIN – Przebywający od wczorajszego wieczora w Berlinie chiński wicepremier Li Keqiang wyraził chęć pogłębienia współpracy z Niemcami. Zapewnił, że Chiny są szybko rozwijającym się państwem i że są w stanie utrzymać tempo rozwoju pomimo faktu, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Wicepremier powiedział, że Chiny i Niemcy zdołały przez bliską współprace niemal całkowicie zwalczyć skutki kryzysu finansowego.

Li zwrócił się także do przywódców Niemiec o uproszczenie procedur przyznawania wiz chińskim biznesmenom i o pomoc w nakłonieniu Unii Europejskiej do zniesienia restrykcji dotyczących importu do Chin zaawansowanych technologii.

Wicepremier ChRL przybył do Niemiec z 4-dniową wizytą, będącą częścią jego europejskiej podróży, której pierwszym etapem była Hiszpania. W czasie niemieckiego etapu tej podróży Li Keqiang spotka się z kanclerz Angelą Merkel, prezydentem Christianem Wulffem i Ministrem Spraw Zagranicznych Guido Westerwellem i najważniejszymi członkami niemieckiego rządu.

Źródło: China Daily, opracował: m.p., l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button